Je nám velice líto, ale vzhledem k nastalé situaci a vyhlášení nouzového stavu v ČR všechny bohoslužby na Poutním místě Panny Marie Pomocné se až do odvolání ruší.

Až do odvolání se zde nebude sloužit mše sv., a nebudou se konat Noční křížové cesty.

Mše sv. můžete sledovat v Tv Noe, Tv Lux (SLO), Tv Trwam (PL) nebo poslouchat v radiu Proglas, Maria (SLO), Maryja (PL)

Připojme se k těm, kteří se už začali spojovat každý večer ve 20 hodin v modlitbě za ukončení epidemie, za všechny nemocné a jejich ošetřovatele, za ty, kdo v současné tíživé situaci rozhodují o osudech lidí, za překonání strachu, za pomoc pro všechny zasažené, za odpuštění hříchů i usmíření Boha, za to, abychom byli opravdovými křesťany, kteří nejen věří v život věčný, ale také s ním počítají, abychom byli svědky a prostředníky Boží lásky. Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme. Mysleme na předky, kteří vyprosili ukončení moru a z vděčnosti pak stavěli mariánské sloupy a kostely. Každý podle svých možností se zapojme aspoň modlitbou Otče náš a Zdrávas Maria, či korunkou k Božímu milosrdenství nebo růžencem.

Děkujeme za pochopení.

Termín příští noční křížové cesty na první pátek ještě není známý.

Der Kreuzweg beginnt um 21 Uhr bei Areal "Bohema" bei Zuckmantel. Wir gehen zu Fuß durch den Wald etwa 2,5 km. Für die, die nicht zu Fuß gehen können, findet ein Kreuzweg im Kreuzgang der Wallfahrtskirche in Mariahilf statt.

Vezměte sebou baterky!

Kommt mit uns zu beten!

Ve věku nedožitých devadesáti let zemřel v sobotu 18. ledna 2020 v Kroměříži P. Stanislav Lekavý, politický vězeň minulého režimu a dlouholetý správce našeho poutního místa Panny Marie Pomocné - Mariahilf.

Odpočinutí věčné dej Mu, Pane...